Agencja Niań powstała, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców - ułatwić trudną rolę, jaką bez wątpienia jest wychowanie potomstwa, poprzez zaproponowanie usług profesjonalnych opiekunek i innowacyjnych rozwiązań. Agencja Niań jest firmą zrzeszającą opiekunki okazjonalne, tzw. nianie „na godziny”.

Nasza oferta skierowana jest do rodziców, którzy nie potrzebują korzystania ze stałej opieki nad dzieckiem, ale pojawiają się w ich życiu sytuacje, w których chętnie skorzystaliby z pomocy niani. Są to różnej natury problemy organizacyjne i logistyczne, związane z chorobami dzieci, czy zwyczajnie potrzebą odpoczynku lub załatwienia swoich spraw.

Tym, co nas wyróżnia, jest forma dokonania wyboru opiekunki, a także profil każdej z pracujących u nas niań, który daje szanse zapoznania się z kandydatką jeszcze przed wizytą w domu. System filtrów, zakres usług świadczonych przez nianię czy wideowizytówka pomagają dokonać wyboru dostosowanego do potrzeb i preferencji rodzica. Pomocnym narzędziem jest także system ocen i referencji online – rodzic może zasugerować się ocenami i opiniami tych, którzy z usług danej niani już skorzystali.

Rodzic z chwilą wejścia w wizytówkę opiekunki może sprawdzić jej dyspozycyjność, zamówić jej czas poprzez interaktywny kalendarz oraz opłacić usługę online. A to wszystko przy jednorazowej wizycie na portalu, co pozwala zaoszczędzić wiele cennego czasu. Całość transakcji odbywa się online bez konieczności kontaktu z Agencją.

Filozofią Agencja Niań jest zaproponowanie rodzicom profesjonalnego wsparcia i przebicie się przez mur braku zaufania, jaki stawiają rodzice w kontekście sprawowania opieki nad dziećmi w miejscu zamieszkania przez obcą osobę. Kluczem do realizacji tej filozofii jest wnikliwa, wieloetapowa rekrutacja niań, która obejmuje dwie rozmowy, test psychologiczny, sprawdzenie referencji, zebranie istotnej dokumentacji, a także przeszkolenie opiekunek m.in. z pomocy przedmedycznej, organizacji czasu wolnego czy komunikacji na linii niania – rodzic. Zależy nam na jednolitym standardzie obsługi wszystkich naszych opiekunek.